Poštovani stanovnici Općine Josipdol,
25. veljače 2025. godine obilježava se Svjetski dan kastracije pasa i mačaka.
Povodom Svjetskog dana kastracije pasa i mačaka pozivamo sve posjednike životinja na odgovorno ponašanje prema životinjama pružanjem potrebne skrbi o istima jer i životinje su živa bića koja zaslužuju dostojanstven život.
Nekastrirane životinje, koje njihovi skrbnici napuštaju, padaju na teret lokalnim zajednicama, koje moraju izdvajati sredstva za njihovo zbrinjavanje. Praksa pokazuje da je zato najbolje raditi na prevenciji.
Najučinkovitiji način smanjenja broja napuštenih životinja je financiranje kastracija skrbničkih pasa i mačaka.
Kao i svake godine Općina Josipdol i ove godine sufinacira kastraciju i sterilizaciju pasa i mačaka temeljem Odluke o sufinanciranju troškova sterilizacije i kastracije pasa i mačaka na području Općine Josipdol u 2025. godini (”Službeni glasnik Općine Josipdol”, broj 1/25), stoga se pozivaju svi posjednici koji imaju prebivalište na području općine Josipdol da sudjeluju u ovom projektu.
Zahvaljujemo se korisnicima projekta iz prijašnjih godina na korištenju ove mjere čime doprinose smanjenju broja napuštenih životinja.
Zahvaljujemo na suradnji i ustupljenim letcima udruzi ”Prijatelji životinja”, te posebno Veterinarskoj ambulanti Josipdol na velikom razumijevanju i sudjelovanju u ovom projektu i skrbi o životinjama.